ABD’de bir ilk: Tecavüzcüye fiziksel hadım cezası

Amerika Birleşik Devletleri’nin Louisiana eyaletinde tarihi bir karar alındı. 14 yaşındaki bir kıza tecavüz ettiği iddia edilen 54 yaşındaki Glenn Sullivan, mahkemede suçlamaları kabul etti ve 2. derece tecavüz suçundan ceza aldı. Ancak, bu olayla birlikte ülkede bir ilk yaşandı.

Mahkeme Yargıcı William Dykes, Sullivan’a 50 yıl hapis cezası verirken, aynı zamanda savcılarla yapılan anlaşmanın bir parçası olarak fiziksel hadım cezası verilmesine karar verdi. Bu karar, ülke tarihinde benzeri görülmemiş bir uygulama olarak kayıtlara geçti.

ABD medyası, daha önce ülkede sadece 2 kişiye kimyasal hadım cezası verildiğini hatırlatarak, bu hadım cezasının fiziksel olmasıyla bir ilke imza atıldığını vurguladı. Konuyla ilgili olarak yetkililer, çocuklara yönelik cinsel suçların önlenmesinin toplum için hayati öneme sahip olduğunu ve yasalara göre her türlü aracın kullanılabileceğini belirtti.

Olay, Nisan 2022’de 14 yaşındaki kıza tecavüz edip hamile bırakan Sullivan’ın, hem çocuk hem de bebeğin DNA testi ile eşleşmesi üzerine tutuklanmasıyla sonuçlanmıştı. Dedektifler, Sullivan’ın küçük kızı tehdit ettiğini ve yaşanan skandalı kimseye söylememesi için zorladığını tespit etti.

Polis yetkilileri, bu tür suçların çoğunun korku nedeniyle rapor edilmediğini belirttiler.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir