IbisPaint, AI Disturbance Aracını Duyurdu

IbisPaint, sanatçıların içeriklerinin rızaları olmadan yapay zekayı eğitmek için kullanılmasını önlemek için yapay zeka ile görüntü oluşturmaya müdahale eden AI Disturbance adlı aracını duyurdu. Araç, resimlere gürültü uygulayarak yapay zekanın resmi doğru şekilde yorumlamasını veya kopyalamasını engelliyor.

Bilmeyenler için IbisPaint, diğer araçların yanı sıra 15 binden fazla fırça, 21 bin malzeme ve darbe stabilizasyon özelliği sunan, mobil ve tablet kullanıcıları için popüler bir uygulama. Bir kullanıcı IbisPaint’te AI Disturbance aracını açtığında, oluşturdukları görüntü neredeyse daha grenli görünüyor ancak sanatçılar, istedikleri AI Disturbance düzeyini belirleyebilecek ve buna göre ayarlama yapabilecek. IbisPaint, duyurusunda gürültü yoğunluğu ne kadar yüksek olursa yapay zeka tarafından oluşturulan görüntülerin orijinaline o kadar az benzeyeceğini gösteriyor.

Kullanıcılar, geri düğmesini tıklayıp ardından resmi kaydetmeyi seçerek AI Disturbance aracına erişebiliyor. Bu noktada AI Disturbance’ı açma ve yoğunluğunu ayarlama seçeneği mevcut ancak IbisPaint şunu belirtiyor: “Bozulma etkisinin etkinliği yapay zekaya ve kullanılan ince ayar algoritmalarına bağlıdır. Bu özellik, bozulma etkisinin her durumda elde edileceğini garanti etmez.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir